Pozor! kradejo nam recepte iz kulslo!

tema je zaklenjena

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

15. feb 2005 23:19

Zdaj pa upam, da zanjič pojasnjujem zakaj ne bo rukrike: recept je prepisan iz.... ZATO KER RECEPT NE SME BITI PREPISAN... Ali lahko to prosim razumete??? V oglasniku pri programih boste zaman iskali poleg rubrike PROGRAMI še rubriko KOPIRANI PROGRAMI. Je ni ker imamo v EU in v Sloveniji zakon o avtorskih in sorodnih pravicah. Zato Jernej ne more dodati rubrike pri receptu, ali je prepisan ali ne. Upam, da razumete... Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. feb 2005 10:42

Jernej, mislim, da so punce mislile, da ej recept povzet po... ne prepisan iz...:) OK?;) Jaz se temu izognem tako, da ob državi izvora napišem: moja kuhinja, Mehika s Slovenkami ipd... ali pa državo, od koder je recept prišel, vsaj do mene, ne rečem, da je to vedno original država... Nalin, kar se pa tiče tega, da svojih avtorskih receptov ne bi delila, se mi pa zdi tako kot tisti, ki nočejo posodit not: brez veze, saj če nekdo ima recept še ne pomeni, da bo naredil tako kot ti - isto kot z notami, če jih maš, še ne pomeni, da boš zaigral tako kot tisti, ki ti jih je dal! Ravno v tem se vidi resno mojstrstvo, da znaš iz vsega potegnit najboljše, tudi iz receptov, ki ti v originalu niso napisani na kožo (zato pa probavam tudi stvari, ki jih v originalu nisem preveč marala:) in da drugi mogoče ne bo znal tako - če pa bo, bo pa še boljše, saj tako narediš dobro delo in je več ljudi srečnih! Itak ima mogoče nekje na drugem koncu nekdo isto idejo kot ti (kot midve s prekmurko, hvala, ker svoje izkušnje deliš z nami:) in tako spet nisi nič naredila - ne misli, da tvojih mojstrovin nihče drug ne je, samo zato, ker jih ne deliš, ljudje smo radovedni in iznajdljivi in vedno se najde kdo, ki mu rata, kuhinja je preveč razširjena za kaj takega! Poleg tega pa v dobi interneta res ni problem prit do kakega recepta, tu smo samo zato, da si stvar še malo olajšamo in delimo svoje izkušnje, a ne? Imam teto, ki tudi nikoli ne deli svojih receptov, čeprav so ti vsi po vrsti vzeti iz nekih tujih revij, ki jih drugi ne razumemo zaradi jezika:) No, pa sem do zdaj naredila še vse, kar mi je bilo tam všeč, ne da bi mi 1x samkrat dala recept! Google, my best friend:) (Pa tudi drugim je bilo glih tok všeč: "A to je pa recept od tete, a ne?" "Ne, v bistvu je iz neta," se smejem:)) Veri

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

16. feb 2005 11:33

Glede na to, da sem čisto navadna gospodinja in ne kuharica, ki bi si izmišljevala recepte, pač pa vedno uporabim le recepte, ki mi jih kdo da ( seveda jih prilagodim sebi), očitno ne spadam na to stran. Lepo pozdravljeni. Suzana

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. feb 2005 12:18

??? Na forumu so pogovori in lahko eden drugemu pišete nasvete in recepte, v bazi pa pač ne more biti recept, spodaj pa napisano VIR: Jana 2003, stran 82. To je verjetno vsakemu jasno. Pa saj verjetno vsi veste, kaj je dovoljeno in kaj ni. Povem še zadnjič preden zaklenem temo: DOBESEDNO PREPISOVANJE RECEPTOV, KI SO BILI OBJAVLJENI V DRUGIH PUBLIKACIJAH, NI DOVOLJENO. Zakaj mi potem ves čas pišete o nekakšnih predelanih receptih? Večina receptov je od nekod prišla v osnovi in je predelana. Lahko pa se gre pred skupščino, naj spremenijo zakon o avtorskih in sorodnih pravicah, takrat bomo pa lahko revijo kompletno prepisali in objavili vir, da je vzeto iz te in te strani. Zdaj pa pač dobesedno prepisovanje iz avtorskih publikacij ni dovoljeno in ne vem kaj je tukaj za razumeti. Verjetno nihče ne kliče na Salomnov Oglasnik da manjka rubrika o nelegalni programski opremi? Kar ne pomeni, da takšnih oglasov ni, ampak revija jih ne more dovoliti. Se opravičujem če nisem dovolj jasen in če zdaj nekateri mislite, da ne spadate na to stran. Prilagojen recept <> prepisan recept. Zraven pa naj bi bil še vir in stran, če prav razumem... Prosim dajte se malo no Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti